fbpx

Czy skorzystanie z reklamy w Google Ads jest dla każdego? Wszystkie agencje reklamowe i samo Google przekonują nas, że tak. Czy rzeczywiście?

Najpierw musisz dokładnie zastanowić się kto jest twoją grupą docelową. Musisz stworzyć tzw. Personę, która odpowiada dokładnie profilowi Twojego klienta. Kim on jest? co robi? ile ma lat? Jak spędza czas w Internecie? To musisz wiedzieć przed ustawieniem kampanii reklamowej, bo może okazać się, że Twój klient nie szuka Twoich produktów czy usług w Google. Może on być aktywny np. na portalach społecznościowych czy forach internetowych.

Dopiero mając już wiedzę na temat swojego klienta możesz dobrać odpowiednie narzędzie reklamowe. Jeśli już wiesz, że twoi potencjalni klienci wyszukują twoje produkty czy usługi w Google możesz śmiało zacząć reklamować się za pomocą Google ADS.

W ramach Google Ads możesz dotrzeć do swoich Klientów poprzez:

  • sieć wyszukiwania,
  • sieć reklamową,
  • Google Zakupy,
  • promocja aplikacji,
  • Wideo (użytkownicy Youtube),

Każda Reklama w Google Ads, by została wyświetlona, musi brać udział w licytacji z innymi reklamami naszej konkurencji. Podczas licytacji Google bierze pod uwagę dwa parametry: wynik jakości oraz maksymalną stawkę za pojedyncze kliknięcie reklamy, jaką jesteśmy w stanie zapłacić). Musimy wiedzieć, że im lepszy jest wynik jakości naszej reklamy tym mniej zapłacimy za reklamę i częściej będzie ona wygrywać licytacje. Priorytetem dla Google jest dopasowanie reklamy idealnie pod zapytanie klienta.

  • Reklama w Google ADS daje Ci następujące możliwości:
  • dokładnie i precyzyjne kierowanie reklamy pod oczekiwania twojego klienta,
  • szczegółowe zbadanie efektywności reklamy i ścisłą kontrolę kosztów,
  • duży zasięg odbiorców reklamy (ponad 90% użytkowników Internetu korzysta z wyszukiwarki Google)
  • szybki, natychmiastowy efekt

Jeśli potrzebujesz lub chcesz spróbować reklamować się w Google ADS zapraszam Cię do kontaktu.
Pomogę Ci sprawdzić gdzie jest Twoja grupa docelowa i zbuduję dla Ciebie reklamę w Google ADS.
Współpracuję na czytelnych i prostych zasadach. tel. 530 994 777