fbpx

Zaplanuj budowę swoje strony internetowej

Jeśli myślisz o stworzeniu strony internetowej, bloga lub sklepu internetowego napewno zależy ci na tym, aby Twoja strona była jak najwyżej w wynikach wyszukiwania Google. Warto już na samym początku przemyśleć strategię i architekturę strony tak, by później w możliwie najłatwiejszy sposób można ją było wypozycjonować.

A oto kilka rad, które polecam wziąć pod uwagę podczas tworzenia swojej strony / bloga:

1. Warto postawić na znany CMS (system zarządzania treścią strony). Szczególnie polecam tutaj WordPressa. Jest nieoceniony ze względu na ilość dostępnych modułów, częste aktualizacje i łatwość zarządzania treścią. Jest również bardzo dobrze przygotowany pod pozycjonowanie w wyszukiwarce. Łatwo również znaleźć wsparcie techniczne w razie potrzeby. Unikajmy natomiast kreatorów stron internetowych ze względu na znaczące ograniczenia takich rozwiązań zwłaszcza pod kątem optymalizacji i rozwoju strony. Tutaj jeszcze małe dopowiedzenie, by nie budować stron typu One Page, ponieważ są one dużo trudniejsze do pozycjonowania w porównaniu do stron posiadających podstrony.

2. Przemyślmy na samym początku strukturę (architekturę) strony. Jeśli mamy sklep internetowy lub rozbudowaną ofertę uporządkujmy treści wstawiając je do odpowiednich kategorii. Korzystajmy z menu górnego i bocznego, by odwiedzającemu naszą stronę klientowi i robotowi Google łatwo było poruszać się po stronie. Generalnie strona musi być uporządkowana i łatwa w nawigacji. Dodatkowo warto zadbać tutaj również o tzw. przyjazne adresy url.

3. Zadbaj o wartościową i unikalna treść na swojej witrynie internetowej. Wartościowa treść to najlepszy sposób na trwałe pozycje w wyszukiwarce Google. Pamiętaj również, by na stronie głównej znalazło się miejsce dla treści, a nie tylko dla samej grafiki. Pamiętaj by nigdy nie kopiować treści z innych serwisów.

4. Dostosuj swoją stronę do urządzeń mobilnych (RWD – Responsive Web Design). Jest to absolutna konieczność ponieważ trend jest taki iż użytkownicy coraz częściej wyświetlają strony w telefonach komórkowych (wg ostatnich raportów już ponad 50% użytkowników generuje ruch w internecie za pomocą smartfonów).

Co dalej z moją stroną?

Jeśli masz już swoją stronę nie oznacza to, że możesz spocząć na laurach. teraz czeka Cię ciągła praca nad poprawą i optymalizacją strony. Oto czynności, które musisz wykonywać, by Twoja strona pięła się w górę:

1. Optymalizuj meta tagi (ważne są zwłaszcza na stronie głównej Twojego serwisu, stronach z kategoriami czy innymi ważnymi stronami z punktu widzenia biznesowego).

2. Sprawdź czy strona występuje pod jednym adresem w razie potrzeby zrób przekierowania.

3. Dbaj o wartościowe treści na stronie i regularnie dodawaj nowy content. 

4. Sprawdź czy strona jest indeksowana przez roboty Google (plik robots.txt, canonical, index, follow).

5. Zadbaj o przyjazne adresy URL swoich podstron.

6. Kontroluj błędy na stronie w Google Search Concole.

Jeśli potrzebujesz pomocy by dobrze wystartować z Twoją stroną internetową i uniknąć kosztownych błędów zapraszam Cię do kontaktu: Skontaktuj się ze mną