fbpx

Dlaczego warto sprzedawać na Allegro?

 

Codziennie około 4 miliony Użytkowników odwiedza platformę Allegro i liczba ta stale przybywa. Jesteśmy świadkami coraz większego przenoszenia się zwyczajów zakupowych Polaków ze sklepów stacjonarnych do Internetu. Dotyczy to zarówno młodych Użytkowników jak i starszego pokolenia. Niewątpliwie Polacy w każdym wieku coraz chętniej kupują przez Allegro.

Ten trend zauważają również firmy handlowe. Dlatego coraz więcej sklepów i hurtowni dopasowując się do tej tendencji – jeszcze bardziej efektywniej sprzedaje w Internecie. Przedsiębiorcy sprzedają swoje produkty i usługi najczęściej właśnie poprzez platformę Allegro. Ponieważ jest to niewątpliwie największa internetowa platforma handlowa w Polsce. 

Niestety, już dawno minęły czasy, kiedy wystarczyło dodać ofertę do swojego sklepu internetowego, czy na Allegro i czekać na sprzedaż. W tej chwili, aby skutecznie sprzedawać przede wszystkim trzeba być profesjonalistą. Handlowiec nie tylko musi wykazać się znajomością swojej branży, produktów czy usług. Musi również rozumieć specyfikę handlu w Internecie oraz marketing internetowy. Bez wątpienia warto posiłkować się wiedzą dotyczącą marketingu doświadczonych agencji. Przede wszystkim dlatego, że  za stosunkowo niewielkie pieniądze, pozwoli to przedsiębiorcy skupić się na sprzedaży, logistyce i obsłudze klienta. 

Jako narzędzie do promowania sprzedaży coraz więcej firm korzysta z Allegro ADS. Budując sami reklamę należy pamiętać, że reklama musi być ściśle dopasowana do zapytania klienta. Musi jak najlepiej odpowiadać na jego problem i podać mu dokładnie to co potrzebuje. Zaprojektowanie właściwej reklamy to wiedza, której nabywa się nie tylko poprzez odpowiednie szkolenia marketingowe, ale przede wszystkim poprzez doświadczenie zarówno w handlu jak i marketingu internetowym.

Jakie czynniki wpływają na sukces reklamy Allegro ADS

 

Obecnie kluczowe w efektywnej sprzedaży są dwa czynniki:

 1. dobrze przygotowana oferta produktowa
 2. właściwie zaprojektowana kampania reklamowa

Te dwa czynniki muszą iść razem w parze. Często nie dostrzegają tego agencje skupiając się wyłącznie na tworzeniu reklam.

W naszej agencji jesteśmy praktykami. Sami sprzedajemy z sukcesem na Allegro i prowadzimy setki kampanii reklamowych. Te działania pozwoliły nam uzyskać unikalną na rynku wiedzę, dzięki której nasi Klienci z miesiąca na miesiąc znacznie zwiększają swoje przychody.

Jak ustawić Allegro ADS?

 

Na pytania klientów typu: Jak ustawić Allegro ADS: w pierwszej kolejności dopytujemy jak wygląda oferta.. Interesujemy się tytułem aukcji, miniaturką, opisem. Następnie rozmawiamy o jakości sprzedaży, czasie wysyłki, dodatkowych wyróżnikach itp. Dopiero gdy ten temat mamy dokładnie omówiony i są zaplanowane działania, które podniosą atrakcyjność oferty zaczynamy planowanie kampanii Allegro ADS.

Generalnie prowadzenie kampanii przez naszą agencję dzielimy na następujące etapy:

 • Zadbanie o jakość ofert (analiza tytułów, miniaturek, komentarzy, jakości konta itp.)
 • Tworzenie kampanii z podziałem na grupy reklam (grupy reklam najlepiej tworzyć dla towarów z tej samej kategorii).
 • Optymalizacja reklam
  – analiza słów kluczowych poprzez które użytkownicy wchodzili na nasze reklamy na podstawie raportu słów kluczowych z grupy reklam,
  – analiza miejsc reklamowych i usuwanie nieefektywnych miejsc,
  – segmentacja grup reklam na bestsellery i słabo sprzedające się produkty,
  – korekta stawek CPC i budżetu na poszczególnych grupach reklam.

  Dla osób chcących samodzielnie ustawić kampanię w Allegro ADS przygotowaliśmy poradniki:
  – poradnik ogólny
  – poradnik dotyczący optymalizacji kampanii

Allegro ADS Cennik

 

To jaki jest cennika na ustawienie allegro ADS zależy od danego konta, ilości ofert i budżetu jaki mamy do dyspozycji. Jednak aby uśrednić i podać jakieś wartości to przeważnie dla konta od 10 do 1000 wystawionych ofert i przy budżecie oscylującym w granicach 2000 zł/ mc koszt utworzenia kampanii Allegro ADS w naszej agencji wynosi 550 zł netto za oferty sponsorowane.

W tą cenę wliczone są również rekomendacje dotyczące poszczególnych aukcji, i ciągła optymalizacja grup reklam. Współpracując z naszą agencją masz pewność, że twój budżet będzie zarządzany efektywnie oraz że reklamy będą ciągle optymalizowane pod kontem uzyskiwania możliwie największego zwrotu z inwestycji.

Allegro ADS Partner

 

Efektywnie sprzedajemy na Allegro od ponad 10 lat. Jako jedna z pierwszych agencji otrzymaliśmy status Allegro ADS Partner. Tym samym zostaliśmy zaproszeni do udziału w programie partnerskim Allegro ADS. Od tego momentu jesteśmy oficjalnym partnerem Allegro ADS.

Znajdź nas na oficjalnej stronie certyfikowanych partnerów Allegro: https://allegro.pl/ads/partner/agencje-partnerskie (agencja IKARTO)

Pamiętaj, aby wybierając agencję, która poprowadzi Twoją sprzedaż na Allegro zwrócić uwagę na to czy osoba prowadząca Twoją kampanię reklamową w ramach Allegro ADS jest również praktykiem sprzedaży na Allegro. Zna regulamin Allegro, umie podnieść wskaźniki jakości sprzedaży oraz wie jak dobrać tytuł oferty analizując słowa kluczowe i trendy. Osoba prowadząca kampanię Allegro ADS powinna również wiedzieć w jaki sposób graficznie przedstawić ofertę aby generowała możliwie największy CTR.